Dodavatelé

Dodavatelé

SHIMANO

Společnost SHIMANO je lídrem na trhu cyklistických komponentů. Dění ve světě cyklistiky ovlivňuje již od roku 1921. Tento japonský brand má naprosto nezastupitelné a jedinečné místo, které si vybojoval velmi precizním systémem vývoje a testování svých produktů. Ať se již jedná o nižší komponentové řady, či závodní XT, nemáme obavy o spolehlivosti. Nyní stojí SHIMNO na prahu elektromobility a jsme rádi, že naše krosová i horská elektrokola jezdí právě na pohonech SHIMANO Steps.

Team SHIMANO má za sebou více než 90 let úspěchů. V současné době představuje 12 967 lidí ve více než 25 zemích celého světa.

TEKTRO

Značka TEKTRO byla založena již v roce 1986, má tak více než 30 let zkušeností s vývojem brzdových systémů té nejvyšší kvality, které můžete ve světě cyklistiky najít.
TEKTRO klade velký důraz na lidský faktor. V časech vysokého podílu mechanizace si zakládá na pečlivé kontrole technicky erudovanými zaměstnanci ve výrobě. I do budoucna se plánuje TEKTRO držet filosofie, že výroba jakýchkoliv výrobků má stát na precizní kontrole lidským faktorem, prioritou značky tak vždy bylo a bude držet se těch nejvyšších bezpečnostních standardů a podílet se na jejich vytváření.

MAVIC

Velmi osobitá francouzská značka, jejímž mottem je: "Vše začíná vášní pro sport". V roce 1934 přichází s ráfky, které váží revolučních 750 gramů, místo obvyklých 1,2 kilogramu. Tak se začíná psát historie značky MAVIC. Stále přichází s novými technologiemi, vždyť jejím domovem je srdce světové cyklistiky, MAVIC je synonymem pro těch nejdůležitějších pár vteřin, které v cílové rovince znamenají rozhodující výhodu. MAVIC znamená dokonalý soulad výkonu a spolehlivosti. Proto je jedním z našich hlavních partnerů.

VITTORIA

Od roku 1953 si Vittoria Industries Ltd. buduje velmi silné a stabilní postavení v cyklistickém průmyslu a vytváří jedinečnou image značky. Dnešní Vittoria Industries Ltd. je předním světovým výrobcem plášťů jízdních kol, s roční produkcí více než 7 milionů klasických plášťů a 900.000 galusek. V centru pro výzkum a vývoj se zaměřují na ty nejlepší závodní pláště všech úrovní. Vittoria má své vlastní výrobní závody v Thajsku a poskytuje globální prodejní a marketingovou síť od Severní Ameriky po Asii a Tichomoří až po Evropu.

RITCHEY

Tom Ritchey je opravdu velmi jedinečnou osobností světa cyklistiky. Dokáže skloubit pozici prezidenta a hlavního designéra společnosti, která své produkty distribuuje do více než 40ti zemí světa. Osobně se mu nejlépe pracuje na kole, kde vznikají všechny nové návrhy, má skvělou prostorovou představivost a proto je na základě těchto návrhu schopen sestrojit koncepční modely z kousků rámových trubek. Už jako teenager stavěl vlastní rámy a v sedmdesátých letech se podílel na tvorbě celé řády komponentů pro horskou cyklistiku. Tom Ritchey investuje obrovské úsilí výzkumu a vývoji a každoročně přichází s technologickými novinkami ať v podobě ladění do nejmenších detailů, či revolučních změn. Tom je člověk, který se hodně zajímá o dění ve světě a především o smysluplnou pomoc potřebným. Nejnovější projekt s názvem Rwanda, se snaží podporovat hospodářský rozvoj ve Rwandě prostřednictvím iniciativ založených na kole a cyklistice obecně. I to je jeden z důvodů, proč si spolupráce tak vážíme. 

FOX

Fox Racing je světovým lídrem v motokrosu a horských kolech. Vybavuje ty nejlepší světové jezdce i nadšence produkty, které kombinují technologické inovace a styl. Značka své kořeny v motokrosu však nezapře. Inspirováni tímto dědictvím se dále snaží překonávat limity a hranice. S každým úspěchem si stanovují další cíle. Nejdůležitějším cílem značky FOX je maximalizovat zážitek z jízdy a to se daří vskutku perfektně!

ROCK SHOX

Každý jezdec, každý trail a každý styl je jedinečný. To je důvod, proč RockShox® nabízí nejvíc variabilní odpružení na trhu. Využívá zkušeností z nejvyšších pater závodních jezdců a implementuje je do produktů pro běžné jezdce. Uživatelsky přívětivé nastavení produktů, kapesní průvodce "trail tunning", edukativní videa,  to vše ke svým produktům značka nabízí. Moc dobře si stejně jako my uvědomuje, že skvělé odpružení znamená skvělou jízdu.

RST

Značka vzniká v roce 1972, původně jako brand auto-moto dílů. Již v roce 1990 se společnost rozhodla zaměřit na výrobu předních odpružených vidlic pro jízdní kola. S téměř dvaceti lety zkušeností a odborných znalostí v oblasti výroby systému odpružení se rychlé stává velmi silným hráčem. Značka RST dosahuje toho, že odpružení již není výsadou jen drahých kol, ale umožňuje za velmi rozumný poměr cena-výkon osadit i nižší a střední segment. 

TORAYCA

Karbonová vlákna TORAYCA® mají velmi široké využití, především pro svou tuhost, pevnost a nízkou hmotnost. Letecký průmysl, kosmonautika, automobilový průmysl, tlakové nádoby, větrné mlýny, konstrukce lodí a samozřejmě sportovní potřeby. Tam všude najdete uhlíková vlákna, díky velmi vysoké kvalitě patří produkty se značkou TORAYCA® mezi dodavatele společností Boeing, výrobce monopsonů Formule 1 a všude tam, kde se výroba orientuje na bezpečí, funkčnost a výkon. Kvalita vstupních vláken, způsobu tkaní a zpracování se TORAYCA® řadí mezi nejšpičkovější dodavatele karbonu.

SRAM

Neustálé zlepšování. Revoluční inovace. Věnujete-li se vývoji každé části komponentu, pak je výsledkem perfektní výkon, který má ambice.  A pro skutečné cyklistické nadšence není nic tak skvělého, jako užít si na maximum každou jízdu a každý trail. SRAM je značka, která se vždy snaží hledat ještě lepší řešení. Příležitostný jezdec ocení solidní výkon, spolehlivost a všechny standardní vlastnosti, které od svého kola očekává. SRAM chce pro své jezdce víc! Zážitek z jízdy, přesnost, rychlost, design a svět nekonečných inovací!